bilgi@mi10web.com +90 500 038 38 38


Gelişen sosyal medya mecraları ile birlikte bireylerin sosyal medyayı hunharca kullanması sonucunda işletmeler için sosyal medya kullanımı artık şart oldu.

Bunun belli başlı birkaç sebebi şöyle;

Birincisi bir müşteri artık Google aramaları kadar sosyal medya arama motorlarını kullanmaya başlaması ile birlikte e-ticaret yapan bir firma olmasınız bile firmanızın kurumsal kimliğini tamamlamak amacıyla kurumsal bir sosyal medya hesabınız olması gerekmektedir. Bu sayede müşterileriniz size ulaşmaya çalıştıklarında en kolay yoldan ulaşmış olurlar.

İkincisi firmanızın yaptığı işleri müşterilerinize göstermenin farklı yollarından birisi Sosyal Medyadır. Sosyal mecralar sayesinde ürettiğiniz işleri kolayca sergileyebilirsiniz.

Üçüncüsü firmaların müşterileri ile yakın ilişkiler grup onlarla mutluluklarını paylaşması için güzel bir yerdir sosyal medya. Sosyal medya sayesinde bayram ve özel günleri kutlayabilir onlarla ile etkileşime girebilirsiniz. Son olarak sosyal medya sayesinde E-Ticaret yapan bir firma iseniz sitenize trafik çekmenin en kolay yollarından birisi Sosyal Medya’dır. Ürünleri kampanyaları buradan duyurup ürün linkleri ile sitenize yönlendirebilirsiniz

Sosyal Medya Yöneticiiliği Özellikleri   

   

İyi iletişim becerilerine sahip olmalılar

Yazma becerisi

Yenilikci

İçerik düzenleme

Proje yönetimi

Öğrenme Yeteneği

Veri Analizi

Pazarlama Yeteneği

Hız ve Esneklik

Müşteri Hizmetleri

Görsel Markalaşma